Wycieczka do zakopanego kl. I-III

155915333455427 maja 2019 r. uczniowie kl. I–III wzięli udział w wycieczce do Zakopanego. Wcześnie rano o godz.05.00 uczestnicy wycieczki udali się w długą podróż autokarami do stolicy Tatr, aby o godz. 10.00 spotkać się z przewodnikami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Pierwszym punktem programu było przejście Doliną Strążyską, która należy do najciekawszych i najliczniej odwiedzanych, tatrzańskich dolin reglowych. Szlak prowadził bardzo malowniczą trasą wzdłuż Strążyskiego Potoku, aż do Polany Strążyskiej, z której uczniowie spostrzegli niezwykły widok na Giewont wraz z jego północną ścianą. Idąc dalej prosto żółtym szlakiem po kamiennych stopniach dzieci dotarły do leżącego 1100 m n.p.m Wodospadu Siklawica. Po zejściu w dół uczestnicy wycieczki udali się pod Wielką Krokiew, na której rokrocznie odbywają się zawody  o Puchar Świata w skokach narciarskich.

Kolejnym punktem programu było odwiedzenie Sanktuarium na Krzeptówkach, które zostało wybudowane, jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981r.. Ostatnim punktem tej górskiej wyprawy był wyjazd kolejką linową na Gubałówkę, skąd dzieci mogły podziwiać przepiękną panoramę Tatr. Zakupiły tam też  góralskie pamiątki. Po zjechaniu kolejką z Gubałówki zadowoleni uczestnicy wycieczki udali się w drogę powrotną do Jodłowej gdzie na parkingu przy kościele zostali odebrani przez rodziców.
Piękno Zakopanego i jego okolic na długo zostanie w pamięci wycieczkowiczów, którzy, gdy tylko będą mieli okazję, powrócą w Tatry ponownie.