Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Drugie miejsce Amelii Kity na zawodach w Jaśle

IMG 20230602 112317Amelia Kita zajęła II miejsce w biegu na 600m ktróry odbył się w ramach Słonecznych Dni Związku Gmin Dorzecza Wisłoki. W zawodach w których brali udział najlepsi biegacze z 22 gmin należących do związku na bardzo dobrym V miejscu ukończyła bieg Aleksandra Baran. W kategorii chłopców naszą gminę reprezentowali Kacper Wal i Jakub Materowski.
GRATULACJE! 

„JEŻ-owe inspiracje: 12 mocy w 12 miesięcy”

eduzywienie logo kolor A scaledUczniowie klas: IVa, IVb, V, VIa oraz VIb, którzy uczestniczą w programie JEŻ,  wzięli udział w konkursie polegającym na przygotowaniu projektu kalendarza na rok 2024 z informacjami na temat prawidłowego żywienia.

Swoje pomysły uczniowie wyrazili w różnej formie: rysunku, plakatu i grafiki. Zamieścili również wierszyki i rymowanki oraz przepisy na zdrowe i smaczne potrawy.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ‘FORGET-ME’NOT’

angielskiGratulujemy uzyskania wysokich wyników; dyplomów z wyróżnieniem i dyplomów uznania w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO ‘FORGET-ME’NOT’

10 uczniów z klas IV-VIII wzięło udział w konkursie z języka angielskiego zorganizowanym przez Centrum Edukacji Filotimo w Lublinie.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli możliwość doskonalić umiejętności językowe w ciekawy i przyjemny sposób: na bazie opowiadań, sentencji oraz współczesnych piosenek. Postępy uczniów były mierzone w odniesieniu do własnych umiejętności a nie w porównaniu do innych, zgodnie z mottem konkursu:

Compare yourself to who you were yesterday, not to who someone else is today.
Porównuj siebie z tym, kim byłeś wczoraj, nie z tym, kim ktoś inny jest dzisiaj.
                                                 Jordan Peterson