Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

"Junior Edu-Żywienie"

eduzywienie logo kolor A scaledNasza szkoła przystąpiła do ministerialnego programu „Junior-Edu-Żywienie” (akronim JEŻ) - jest to program edukacji żywieniowej uczniów szkół podstawowych w klasach I-VI. Program będzie realizowany przez specjalistów w dziedzinie żywienia i dietetyki z Instytutu Nauk o Żywieniu CzłowiekaSzkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego  PZH – Państwowego Instytutu Badawczego.

Insta.Ling w naszej szkole

certW roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna z języka angielskiego i języka polskiego z wykorzystaniem Programu Insta.Ling dla Szkół. Jest to strona WWW do nauki słówek z języka angielskiego oraz ortografii języka polskiego. W programie uczestniczą uczniowie klasy V b i VIII b. Nauka odbywa się w ciekawej formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu dziecko nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Dodatkowym atutem wykorzystania aplikacji jest fakt, że pozwala ona na odsłuchanie wymowy słówek. Dzięki szczegółowym raportom można śledzić systematyczność pracy i stopień opanowania materiału przez uczniów. Dzięki pracy z programem uczniowie zdobywali nowe umiejętności i podnosili poziom posiadanych kompetencji kluczowych, wiedzę zdobywali w sposób kreatywny, poprzez wykorzystanie TIK. Za udział w XVII Edycji Programu Insta.Ling nasza szkoła otrzymała Certyfikat Jakości Kształcenia, przyznawany w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling pod patronatem MEN.
                                                                                              Anna Magiera  Jolanta Głaz

TRZYMAJ FORMĘ

275834995 2191561857666775 6031901103916130321 nTrzymaj Formę!” to Ogólnopolski Program Edukacyjny współorganizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej, poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Pomaga rozwijać zainteresowania uczniów, kształtuje ich prozdrowotne nawyki i poszerza ich wiedzę o zdrowym stylu życia. Na lekcjach przyrody zrealizowano wiele zagadnień związanych ze zdrowym stylem życia, które zostały przez uczniów klasy IV przedstawione na plakatach – projektach i umieszczone na gazetkach szkolnych. Zapraszamy do ich obejrzenia.