Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Dziecięcy Przegląd Piosenki Religijnej Ad Sanitaten

W niedzielę 15 września w Uzdrowisku Latoszyn - Zdrój odbył się Dziecięcy Przegląd Piosenki Religijnej Ad Sanitaten. Przegląd był adresowany do dziecięcych zespołów oraz solistów w wieku szkolnym, działających przy parafiach z terenu powiatu dębickiego. Każdą gminę w powiecie prezentował jeden zespół lub solista. Gminę Jodłowa reprezentowała Agnieszka Batko. W jej wykonaniu widzowie usłyszeli piosenki „Ty tylko mnie poprowadź” i „Alleluja”. Dębiczanie i zaproszeni goście mile spędzili niedzielne popołudnie, słuchając piosenek religijnych. Agnieszkę do przeglądu przygotowała p. Lena Goleń.

Wyniki KONKURSU „JODŁOWA-MOJE MIEJSCE NA ZIEMI”

KONKURS PLASTYCZNY „JODŁOWA-MOJE MIEJSCE NA ZIEMI” pod hasłem „Jodłowskie pejzaże” został rozstrzygnięty.
W gminnym konkursie wzięło udział 40 osób. 21 maja uczniowie pierwszej grupy wiekowej (od oddziałów przedszkolnych po klasy VI), wybrani w eliminacjach szkolnych, wykonali pejzaże jodłowskie, a następnie nadali im tytuły.
Uczestnicy konkursu grupy II przynieśli prace wykonane samodzielnie w domu.

Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Baltie 2019

BALTIE ZDJECIEKonkurs  Baltie 2019 jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Prowadzony jest na konkursowym serwerze SGP - platforma konkursowa Baltie. Organizatorami konkursu są: SGP Systems (Czechy), TIB (Czechy) oraz TIB (Słowacja). Konkurs składa się z kilku etapów: domowy, szkolny, wojewódzki i międzynarodowy.
W konkursie uczestniczyło ponad 15 500 uczniów z Polski, Czech i Słowacji. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Stanula-Kaczka, Maciej Dudek i Bartłomiej Zawiślak z klasy IIIb gimnazjum. Wszyscy dotarli do etapu finałowego.

„Podkarpacki Baltie 2019”

z1Ostatnie kilka miesięcy w naszej szkole dla trzech uczniów stało pod znakiem programowania w Baltie 3. W tym roku po raz pierwszy Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie zorganizowało Wojewódzki Konkurs Tematyczny „Podkarpacki Baltie 2019”.
Nasza szkoła, jako jedyna w gminie przystąpiła do tego konkursu. Uczniowie klasy IIIb gimnazjum: Jakub Stanula-Kaczka, Maciej Dudek i Bartłomiej Zawiślak po raz kolejny mogli wykazać się umiejętnością programowania, która w obecnych czasach staje się jedną z najbardziej poszukiwanych kompetencji na rynku pracy.

Wyniki gminnego konkursu My favouriteword 2019

Tegoroczny konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas I – III z terenu gminy Jodłowa cieszył się dużą popularnością. Celami konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem angielskim i jego popularyzacja wśród uczniów, poszerzanie wiedzy z zakresu leksyki, motywowanie uczniów do doskonalenia umiejętności językowych oraz rozwijanie talentów plastycznych.
Łącznie wzięło w nim udział 61 uczestników ze Szkół Podstawowych znajdujących się na terenie gminy Jodłowa. W kategorii klas I swoje prace złożyło 33 uczniów, w kategorii klas II i III  po 14 uczniów.

Jakub Stanula-Kaczka laureatem Konkursu Informatycznego

kuba1W Konkursie Informatycznym organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty wzięło udział czterech uczniów naszej szkoły: Jakub Stanula-Kaczka, Bartłomiej Zawiślak, Maciej Dudek oraz Paweł Szynal. Do drugiej sesji I etapu zakwalifikowali się: Jakub i Bartłomiej. Obydwaj uczniowie dotarli do etapu wojewódzkiego, Jakub Stanula-Kaczka został laureatem Konkursu Informatycznego.

Jakub interesuje się informatyką, programowaniem, sieciami neuronowymi, uczeniem maszynowym oraz tworzeniem gier komputerowych. Opanował wiele języków programowania, m. in.: C, C++, C#, Python, HTML, CSS, Baltie.

 

I MIEJSCE ANGELIKI BARAN W „BIEGU PO SŁOŃCE”

IMG 20190531 115858Sukcesem zakończył się udział Angeliki Baran, uczennicy klasy VI w zawodach organizowanych przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki. W biegu, który odbył się 31 marca 2019r. na obiektach MOSIR Jasło na dystansie 640m. uczestniczyły 44 najlepsze biegaczki z 22 gmin należących do Związku. Angelika uzyskała zdecydowanie najlepszy czas zdobywając pierwsze miejsce. W zawodach startowała również Weronika Baran, która zajęła XI miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

II Gminny Turniej Wiedzy Przyrodniczej - finał

DSC 092328 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Jodłowej odbył się finał 2. Gminnego Turnieju Wiedzy  Przyrodniczej. Nad całością Turnieju patronat objęli: Wójt Gminy Jodłowa Pan Jan Janiga, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jodłowej Pani Aneta Janaś oraz Dyrektor CUW w Jodłowej Pani Anna Nowak. Organizatorem Turnieju była Szkoła Podstawowa Nr 1 Jodłowej, organizacyjnie nad całością opiekę sprawowała Pani Elżbieta Kołczak.

„JODŁOWA ŚPIEWA”

DSC 103029 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. ks. F. Blachnickiego w Jodłowej odbył się VI Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Jodłowa śpiewa”. W konkursie wzięło udział 45 uczestników z gminy Jodłowa w wieku 5 – 13 lat. Celem konkursu była promocja i publiczna prezentacja uzdolnionych muzycznie dzieci, oraz  rozbudzenie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki.

Ogólnopolski Konkurs "Bezpieczny przedszkolak".

przedszkolakKarolinka Podraza, Sandra Klusek i Ola Latocha wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem "Bezpieczny przedszkolak" dotyczącym zasad bezpiecznego zachowania się w drodze do przedszkola. Karolinka została wyróżniona, co jest niemałym osiągnięciem, bo udział brało 178 przedszkolaków z całej Polski. Ola i Sandra dostały dyplomy za udział Bardzo gratulujemy dziewczynkom i dziękujemy Rodzicom za pomoc.