Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ‘FORGET-ME’NOT’

angielskiGratulujemy uzyskania wysokich wyników; dyplomów z wyróżnieniem i dyplomów uznania w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO ‘FORGET-ME’NOT’

10 uczniów z klas IV-VIII wzięło udział w konkursie z języka angielskiego zorganizowanym przez Centrum Edukacji Filotimo w Lublinie.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli możliwość doskonalić umiejętności językowe w ciekawy i przyjemny sposób: na bazie opowiadań, sentencji oraz współczesnych piosenek. Postępy uczniów były mierzone w odniesieniu do własnych umiejętności a nie w porównaniu do innych, zgodnie z mottem konkursu:

Compare yourself to who you were yesterday, not to who someone else is today.
Porównuj siebie z tym, kim byłeś wczoraj, nie z tym, kim ktoś inny jest dzisiaj.
                                                 Jordan Peterson

Kangur matematyczny 2023

kangur116 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w międzynarodowym konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Dwóch uczniów Paweł Jędrzejczyk i Szymon Zioło uzyskali wysokie wyniki a  czworo uczniów otrzymało wyróżnienia tj: Nadia Górka, Patrycja Kołczak, Aleksander Jędrzejczyk, Gabriela Warzecha.

Gratulujemy!

Awans do finału!

IMG 2405W dniu 21 kwietnia 2023 roku troje uczniów z koła informatycznego CMI brało udział w regionalnym etapie IV Ogólnopolskich Zawodów Algorytmicznych CMI. Zawody odbywały się w Krakowie, w Instytucie Informatyki Akademii Górniczo – Hutniczej im. St. Staszica.

Michał Buras, Zuzanna Nowak i Oskar Furman, przez trzy godziny rozwiązywali trudne zadania algorytmiczne. Po zmaganiach konkursowych mieli okazję podziwiać robota humanoidalnego o nazwie Pepper.

Laureat z informatyki, finalista z fizyki

IMG 2624Zakończyły się zmagania konkursowe III etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Z wielką radością informujemy, że Michał Buras, uczeń klasy 8a otrzymał zaszczytny tytuł laureata konkursu z informatyki oraz finalisty konkursu z fizyki.

Gratulujemy tak wspaniałego osiągnięcia!

IV Ogólnopolskie Zawody Projektowe CMI

IMG 2096W dniu 14 kwietnia 2023 roku pięcioro uczniów z koła informatycznego CMI brało udział w regionalnym etapie IV Ogólnopolskich Zawodów Projektowych CMI. Zawody odbywały się w Krakowie, w Instytucie Informatyki Akademii Górniczo – Hutniczej im. St. Staszica.

Michał Buras, Zuzanna Nowak, Oskar Furman, Kacper Lech i Piotr Kapłon  przez kilkagodzin programowali mBoty.

W pierwszym z zadań robot w trakcie jednego przejazdu miał odczytać „kod paskowy” – przejeżdżając nad każdą linią aktualizował ich liczbę, wynik bieżący wyświetlał na wyświetlaczu oraz kwalifikował linię do jednej z grup: szeroka lub wąska i liczył ile jest linii szerokich, a ile wąskich.

Gminny Konkurs Recytatorski „Poetycko o przyrodzie”

336514710 751658456548154 7073944776585425182 n20 kwietnia 2023 roku odbyła się druga edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Poetycko o przyrodzie”, w którym wzięli udział przedstawiciele z wszystkich szkół z terenu gminy Jodłowa. Zgłosiło się 16. uczestników z klas IV – VI. Zmagania uczniów oceniało jury w składzie:
Pani Aneta Janaś
Pani Anna Wołowiec
Pani Maria Kaczka

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU Z J. NIEMIECKIEGO Deutsch-mein Steckenpferd

339645198 550151357233194 4452300812456479660 nZnajomość języka niemieckiego otwiera szerokie możliwości realizacji wielu życiowych planów. Dzięki nauce niemieckiego zdobywa się umiejętności przydatne w życiu zawodowym i prywatnym. Dlatego 19 kwietnia 2023 r.  w Szkole Podstawowej Nr 1 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Jodłowej odbył się szkolny konkurs z języka niemieckiego Deutsch- mein Steckenpferd przeznaczony dla klasy 7. Uczniowie zmierzyli się z testem, który składał się z kilkunastu zadań zamkniętych. Do zwycięzców konkursu należą:

I miejsce zajęła Kinga Wietecha
II miejsce zajął Karol Kopacz
III miejsce zajęła Wiktoria Wyłonas

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach z języka niemieckiego

                                                                             Organizator konkursu: Paulina Myszkowska

WYNIKI KONKURSU NA PISANKĘ WIELKANOCNĄ

339325517 131442003099276 8072507896241969765 nJury powołane przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej ogłosiło wyniki konkursu na pisankę wielkanocną.  Uczniowie szkół podstawowych wykonali swoje pisanki w siedzibie Centrum.  Wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w rywalizacji zostali docenieni przez członków Jury.

W kategorii uczniów klas V – VIII
I miejsce- Wiktoria Bara
III miejsce – Aleksandra Baran
wyróżnienie – Dominika Serwatka
Wśród uczestników z klas I – IV wyróżnienia otrzymali: Weronika Książek i Paweł Jędrzejczyk.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Rozstrzygnięcie konkursu na"NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ"

IMG 20230331 122726Znamy już zwycięzców gminnego konkursu na „NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ”. Wybór jak zwykle nie był prosty! W tej edycji konkursu wpłynęło do nas aż 63 prace! Wszystkie prace są piękne, kolorowe, wprowadzające w świąteczny nastój.  
Komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem, żeby wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jury w składzie:
Pani Aneta Janaś
Pani Anna Wołowiec
ks. Paweł Herudziński
zdecydowało o przyznaniu następujących miejsc: