Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

ROK 2019 ROKIEM MATEMATYKI

114 marca  obchodziliśmy  w naszej szkole Dzień Liczby Pi . Datę święta popularnego na całym świecie ustalono na podstawie najczęściej używanego przybliżenia tej liczby niewymiernej, które wynosi 3,14 (3. miesiąc i 14. dzień). Jako ciekawostkę można dodać, że tego dnia w roku 1879 urodził się Albert Einstein, wybitna postać świata nauki.

Nauczyciele matematyki w  naszej szkole zaproponowali kilka działań dla uczniów w ramach Obchodów Roku Matematyki. Pozwoliło  to rozszerzyć wiedzę  i zainteresować uczniów Królową Nauk jaką, nazywa się Matematykę.

 Nauczyciele zaproponowali m.in. udział w kilku konkursach:

1. Konkurs na klasową gazetkę dotyczącą liczby Pi - termin do 15.03.2019r.

Do  konkursu przystąpili uczniowie klas IV-VIII i gimnazjum.

Jury konkursu przy ocenie brało pod uwagę pomysłowość, estetykę i nowatorskie postrzeganie tematu. Najwyżej  została oceniona gazetka klasy IV a i VI, na drugim miejscu klasa VIII, a na trzeciej pozycji znalazła się gazetka klasy IV b.

2. Plakat dotyczący sylwetki sławnego matematyka - Plakat umieszczony został  na drzwiach klasy od strony korytarza -  sylwetki matematyków zostały wylosowane przez przedstawicieli poszczególnych klas- 6.03.2019r.

Do tego konkursu przystąpiły klasy I-VIII i gimnazjum.  Jury dokonało podziały na dwie kategorie:

Klasy I-III

 I miejsce klasa III

II miejsce klasa I b

III miejsce klasa I a

Klasy IV-VIII i gimnazjum

I miejsce klasa IV a i VII

II miejsce klasa IV b i VIII

Ponadto nauczyciele matematyki postanowili wyróżnić szczególnie gazetkę wykonaną przez klasę VII.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i uczczenie Obchodów Roku Matematyki.