Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

3 MAJA Narodowe Święto Konstytucji

3majPierwsza polska Konstytucja powstała 3 maja 1791 roku i była pierwszą konstytucją w Europie, a drugą na świecie. Już kilka dni po uchwaleniu Konstytucji przez Sejm Wielki dzień 3 maja został uznany za święto narodowe. Dziś w rocznicę tego wydarzenia zapraszamy do wysłuchania kilku wierszy patriotycznych w wykonaniu uczniów klasy: IV A, VI A i VI B. Nie możemy spotkać się na tradycyjnej akademii, ale uczcijmy ten dzień  indywidualnie, wsłuchując się w treści wybranych utworów.

 https://youtu.be/QZOTxhrUBvo

Majówka

95684205 690432191517968 6290348001516847104 oZaczynamy majówkową galerię.... Dziękujemy rodzicom i uczniom za wielkie zaangażowanie. Mimo tych trudnych chwil świętujemy wszyscy razem. Wielkie brawa dla Was! Na bieżąco będziemy relacjonować wasze patriotyczne postawy. Gratulujemy.
Oto kilka pięknych nagrań naszych uczniów:

Wspomnienia z majówek

3majDrodzy uczniowie rodzice i nauczyciele!
Niestety w tym roku nie będziemy mogli wszyscy, wspólnie uczestniczyć w obchodach rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jednak szkoła ma dla Was ciekawe pomysły, do których serdecznie zachęcamy i zapraszamy. Wszystkie obchody przenosimy online. Na naszej stronie internetowej oraz na facebooku pojawiły się krótkie filmy historyczne dla starszych i młodszych, pieśni patriotyczne, opis tego ważnego wydarzenia oraz prezentacja wspomnień z wykorzystaniem zdjęć z naszej szkolnej galerii. Zachęcamy również do zawieszenia w tych dniach flagi biało-czerwonej na waszych domach, modlitwy za Ojczyznę, jak również śpiewania pieśni patriotycznych.